Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  ARMAND PERYKIETKO - KONCERT

Zgodnie z nowymi wytycznymi Ministra Zdrowia w najbliższym koncercie Armanda Perykietko odbywającym się 11 października 2020, może wziąć udział maksymalnie 12 osób. O wejściu na koncert decydować będzie kolejność przybycia. Dbając o zdrowie naszych gości prosimy osoby starsze o rozważenie przybycia na imprezę.

 

ARMAND PERYKIETKO

KONCERT

 

niedziela / 11 października 2020 / godz. 17.00

wstęp za zaproszeniami dostępnymi w Dziale programowym CKWZ

 

Armand Perykietko - niewidomy artysta, który stracił wzrok na skutek choroby. W 1997 r. ukończył Średnią Szkołę Muzyczną II stopnia w Gorzowie Wlkp. w klasie śpiewu solowego u pana Eligiusza Sowy. Jego głos to bas-baryton. Jest laureatem wielu festiwali. Wystąpił w programie telewizji TVN, prowadzonym przez Zbigniewa Wodeckiego, DROGA DO GWIAZD. W 2004 roku otrzymał Grand Prix oraz nagrodę publiczności na Festiwalu Piosenki Włoskiej LA SCARPA ITALIANA w Wyrzysku. W roku 2004 wystąpił także w gorzowskim i zielonogórskim amfiteatrze u boku tenora Marka Torzewskiego w dwóch charytatywnych koncertach na rzecz hospicjów. W lutym 2005 roku brał udział w Zimowym Kursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu wspólnie z Akademią Muzyczną we Wrocławiu. Jako jeden z czterech uczestników kursu otrzymał dyplom mistrzowski za wykonanie Arii Króla Filipa z opery „Don Carlos” Giuseppe Verdiego. W 2006 roku wystąpił z recitalem w warszawskim Teatrze Ateneum. W tym samym roku wystąpił w gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy z Gorzowską Orkiestrą Kameralną „Odeon” i wykonał Arię Króla Filipa. Wziął udział w Koncercie Świątecznym w Holandii, gdzie wykonał m. in. utwór „Panis Angelicus” z towarzyszeniem stuosobowego chóru męskiego. 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową