Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  OCZYMA DUSZY MOJEJ

"OCZYMA DUSZY MOJEJ"

Muzyczna opowieść

Katarzyny Nowak

 

Pierwsza część: 18 kwietnia 2021r. godz. 17:00.

 

Link do wydarzenia - kliknij tutaj

 

Druga część: 2 maja 2021r. godz. 17:00

 

Link do wydarzenia - kliknij tutaj

 

 

 

Jest utalentowana, wielokrotnie nagradzana, a przy tym obdarzona niezwykłą wrażliwością na sztukę i drugiego człowieka... Centrum Kultury Wrocław-Zachód zaprasza na spotkanie online z niewidomą artystką Katarzyną Nowak.

Katarzyna Nowak jest magistrem kulturoznawstwa i filologii polskiej oraz absolwentką szkoły muzycznej I-go i II-go stopnia w klasie gitary. Jest laureatką festiwali: poezji śpiewanej, piosenki żeglarskiej, piosenki angielskiej, francuskiej, a także piosenki słowiańskiej. Poza polskim włada czterema językami.

Za największy swój sukces uważa występ w koncercie telewizyjnym z okazji 750-lecia miasta Krakowa, gdzie wykonała piosenkę z repertuaru Ewy Demarczyk „Skrzypek Hercowicz” w akompaniamencie Orkiestry Kameralnej Filharmonii Krakowskiej „Sinfonietta Cracovia”. Występ spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków. Artystka wystąpiła także w Sali Kongresowej w Koncercie Jubileuszowym Ireny Santor w grudniu 2009 roku,  a także z recitalem piosenek poetyckich w teatrze „Ateneum" w Warszawie. Grywała w duetach z gwiazdami polskiej estrady między innymi z Michałem Bajorem oraz Zbigniewem Wodeckim.

Jej specjalnością jest piosenka poetycka. Jest współautorką książki „12 kropel życia", w której opowiedziała o swoim życiu i dotychczasowych doświadczeniach. Obecnie promuje tę książkę na koncertach na terenie całego kraju.

Od niedawna w trakcie koncertów towarzyszy jej gitarzysta z zespołu „Stare Dobre Małżeństwo” (obecnie z zespołu „U Studni”) - Ryszard Żarowski.

Na co dzień Katarzyna Nowak jest pracownikiem Fundacji „Wygrajmy Razem”, gdzie prowadzi zajęcia z baśnioterapii.

 

 

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową