Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  SUPERPOWERS

Spektakl on-line

"Superpowers"

w ramach

Twórczości Osób z Niepełnosprawnością - TON 2020

 czwartek / 3 grudnia 2020 / godz. 17.00

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

 

 

 Link do premiery on-line

 spektaklu - KLIKNIJ TU

 

Spektakl online „SUPERPOWERS”

w wykonaniu Pojuciu Teatras z Wilna (Litwa), w ramach projektu TON - Twórczość Osób z Niepełnosprawnością 2020.

SUPERPOWERS to do bólu szczery spektakl biograficzny - rozmowa z trzema super-kobietami: Irmą, Ernestą i Aistė. Dziewczyny opowiedzą nam o swoim bardzo niezwykłym życiu - jedna z nich niewidoma, druga poruszająca się na wózku inwalidzkim, dla trzeciej taniec jest łatwiejszy niż chodzenie.

Przedstawienie na żywo zostało sfilmowane w centrum wspinaczkowym „Miegantysdrambliai” w Kownie na Litwie.

Współtworzone przez Teatr Sensoryczny i Kowieński Teatr Kameralny w 2019 roku.

 

ERNESTA – kobieta-pająk. Uwielbia wspinać się po ścianach, górach, a nawet po schodach, nie korzysta z wind. Tworzy i wykonuje pantomimę na całym świecie i zawsze jest gotowa nauczyć się czegoś nowego,  na przykład latania. Z powodu porażenia mózgowego od urodzenia porusza się przy pomocy chodzika.

IRMA - ta, która widzi w ciemności, jest niewidoma. Jest kobietą wielojęzyczną, potrafi płynnie porozumiewać się w co najmniej pięciu językach,  jest  uzdolniona wokalnie, występuje w teatrze, pracuje jako dziennikarka radiowa, pisze własne piosenki. Uwielbia samotne podróże zagraniczne.

AISTĖ –kobieta transformers jeździ na wózku inwalidzkim ( nawet z prędkością 30 km/h) jest w ciągłym ruchu, podróżuje po całym kraju. Aktorka komediowa, performerka komedii stand-upowych, przedsiębiorca społeczny, agent nieruchomości, tworzy również niesamowitą biżuterię.

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową