Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  TON 2020

TWÓRCZOŚĆ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ TON 2020

 wrzesień - grudzień 2020

 

Mają pasję, talent i determinację do realizowania swoich marzeń. Poraz kolejny osoby z niepełnosprawnościami z całego świata

zaprezentują swoje umiejętności na scenie Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Trwa nabór artystów do 6. Międzynarodowego

Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnością TON 2020.

Twórczość Osób z Niepełnosprawnością TON to międzynarodowe, integracyjne prezentacje twórczości osób z różnymi niepełnosprawnościami.Od 2002 roku Centrum Kultury Wrocław-Zachód konsekwentnie realizuje ideę stworzenia nowych rozwiązań programowych, organizacyjnych i technicznych, które pozwolą osobom "wykluczonym z kultury" na rozwijanie artystycznych zainteresowań. Ich uczestnictwo łamie bariery i stereotypy na temat niepełnosprawności.

Od 2015 roku w ramach Twórczości Osób z Niepełnosprawnością odbyło się kilkadziesiąt koncertów, spektakli oraz wystaw w których wzięło udział kilkuset profesjonalnych artystów i amatorów, m.in. Gruzji, Węgier, Hiszpanii, Francji, Ukrainy i Meksyku. W programie nie brakuje godnej reprezentacji z Polski. Impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, czego dowodem jest stale rosnąca liczba nowych zgłoszeń.

Założeniem projektu jest nie tylko darmowy odbiór wydarzeń, ale w pełni bezpłatny udział wykonawców. Dlatego wszystkim artystom zapewniamy noclegi, całodzienne wyżywienie oraz zwrot kosztów za transport. Jest to możliwe m.in. dzięki finansowemu wsparciu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Wrocławia.

Tegoroczna edycja podzielona zostanie na dwa etapy. Pierwszy odbędzie się na przełomie września i października. Z kolei drugi zostanie przeprowadzony w sieci w okresie od 3 listopada do 3 grudnia.

 

Program Twórczość Osób z Niepełnosprawnością TON 2020:

13.09.2020r. (niedziela), godz. 17:00 - Roman Roczeń - recital

20.09.2020r. (niedziela), godz. 16:00 - Wernisaż "KOTY" - wystawa prac uczestników Terapii Zajęciowej oraz Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego Stowarzyszenia Ostoja

27.09.2020 (niedziela), godz. 17:00 - Koncert zespołu "Mezalians Art"

18.10.2020 (niedziela) - Wernisaż prac podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowe z Dąbrowy Górniczej

                                     - "Scenariusz dla trzech aktorów" - spektakl - Warsztat Terapii Zajęciowej z Dąbrowy Górniczej

25.10.2020 (niedziela) - koncert krakowskiego zespołu "CONTITO"

 

Bezpłatne zaproszenia dostępne w Dziale Programowym CKWZ!

 

 

 

.

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową