Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  TRZY PYTANIA - FILM

DZWI OTWARTE - INTEGRACJA

"TRZY PYTANIA"-  FILM UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW FILMOWYCH 

 

Link do wydarzenia - KLIKNIJ TUTAJ

 

 

„Drzwi Otwarte – Integracja” to projekt, którego misją jest edukacja i rozwijanie artystycznych pasji osób z niepełnosprawnością i pełnosprawnych.
W życiu codziennym zwykle tylko się mijają. Wiedzą o sobie, jednak podchodzą do siebie bez ciekawości - osoby zmagające się z niepełnosprawnościami i pełnosprawne. Centrum Kultury Wrocław Zachód od 2002 roku konsekwentnie realizuje ideę stworzenia nowych rozwiązań programowych, organizacyjnych i technicznych, które pozwolą osobom „wykluczonym z kultury” na rozwijanie artystycznych zainteresowań. Tym razem to oni zaprosili Nas do spotkania, które ma stać się pomostem do wzajemnego porozumienia i szansą do rozwijania artystycznych pasji.
Głównym celem warsztatów w ramach „Drzwi Otwarte – Integracja” była współpraca osób reprezentujących różne kultury, języki i percepcje świata. Chcieliśmy pobudzić potrzebę odbioru kultury, a także zapewnić uniwersalną przestrzeń do spotkania i ekspresji jednych oraz drugich w muzyce, teatrze oraz filmie.
W od połowy września Centrum Kultury Wrocław - Zachód rozpoczęło sześć rodzajów warsztatów w tym m.in. filmowe.
W trakcie spotkań uczestnicy poznali podstawowe techniki realizacji filmów. Efektem warsztatów był film krótkometrażowy „Trzy pytania”.
„Trzy pytania” to film przedstawiający sylwetki mieszkańców wrocławskiego osiedla Nowy Dwór, pytani przez osoby z niepełnosprawnościami o najważniejsze wartości swojego życia. Widz będzie miał okazję skonfrontować ze sobą zupełnie różniących się od siebie ludzi – od małej dziewczynki, bo starsze osoby. Choć na pozór zupełnie różni, mający jednak wiele wspólnych potrzeb i marzeń.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową