Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  ZIELONE WARSZTATY

"ZIELONE WARSZTATY"

Warsztaty w ramach

Festiwalu "C-Change. 

Kultura i sztuka w walce ze 

zmianą klimatu"

 

od 8. do 9. maja 2021

Centrum Kultury Wrocław-Zachód włącza się w organizację Festiwalu "C-Change. Kultura i sztuka w walce ze zmianami klimatu". W ramach projektu szykujemy trzy bezpłatne warsztaty ekologiczne, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z niepełnosprawnościa i pełnosprawnych.

 

Program ZIELONYCH WARSZTATÓW:

➡ 8 maja (sobota), godz. 10:00 - 12:00 – Warsztat szycia toreb i worków wielokrotnego użytku – uczestnicy nadadzą drugie życie niepotrzebnym tkaninom (firany, odzież). W trakcie spotkania przygotujemy ekologiczne torby na warzywa i owoce. Warsztat dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Warsztat dla maksymalnie 10-osobowej grupy.
 
➡ 8 maja (sobota), godz. 13:00-15:00 - Drzewo dobrych myśli – uczestnicy posadzą własne drzewo/krzew na terenie podwórka CKWZ. Każda roślina będzie opatrzona specjalna przywieszką, zawierającą „złote myśli” uczestników. Zasadzone drzewa będą stanowiły swoistą wystawę. Warsztat dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Warsztat dla maksymalnie 10-osobowej grupy.
 
➡ 9 maja (niedziela), godz. 10:00-12:00 - Warsztat "Las w słoiku" - uczestnicy stworzą pod okie instruktorów las w słoiku. Każdy uczestnik otrzyma pakiet materiałów i narzędzi. Warsztat dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Warsztat dla maksymalnie 10-osobowej grupy.
 
Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY ‼
 
ZAPISY telefonicznie (71 354-46-60) lub mailowo (biuro@ckwz.pl) do 7 MAJA ‼
 
Liczba miejsc OGRANICZONA ‼

 

O PROJEKCIE "C-CHANGE. KULTURA I SZTUKA W WALCE ZE ZMIANAMI KLIMATU"

Projekt „C-Change – Kultura i sztuka w walce ze zmianami klimatu” jest międzynarodowym projektem polegającym na współpracy miast w celu transferu  pro-ekologicznych praktyk. Elementem łączącym wszystkich partnerów projektu (Manchester – Wielka Brytania Gelsenkirchen – Niemcy, Matua – Włochy, Szybenik – Chorwacja, Águeda – Portugalia oraz  miasto Wrocław) jest rosnąca rola sektora kultury w lokalnej polityce miasta, która istotnie wpływa na  świadomość społeczną mieszkańców. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego URBACT III i jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest wdrożenie dobrych praktyk wypracowanych przez sektor kultury Miasta Manchester, jak również rozwiązań z pozostałych europejskich miast, które przyczyniają się do rozwoju i intensyfikacji lokalnych działań związanych z przeciwdziałaniem zachodzącym zmianom klimatu. Najistotniejszą  kwestią  podejmowaną przez miasto w projekcie „C-Change Kultura i sztuka w walce ze zmianami klimatu” jest  upowszechnienie wiedzy z zakresu  zrównoważonego rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z badaniem i redukcją śladu węglowego. Na polu upowszechniania wiedzy i dobrych praktyk długofalowym celem naszych działań jest  kształtowanie zachowań prośrodowiskowych  a także aktywizacja społeczna czyli budowa i wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego w obszarze ochrony środowiska i ekologii.

W okresie trwania projektu tj. 2018-2021r. Wrocław uczestniczył w spotkaniach międzynarodowych oraz w  wizytach studyjnych u wszystkich zaangażowanych w projekt partnerów. Zrealizowano zielone projekty pilotażowe oraz szkolenie z badania śladu węglowego dedykowanego przedstawicielom wrocławskiego sektora kultury. Obecnie jako pierwsze miasto w Polsce wdrażamy w ramach Projektu narzędzi informatyczne do badania śladu węglowego dedykowane sektorowi kultury.

Podsumowanie i finałem Projektu jest, organizowany wspólnie przez Urząd Miejski Wrocławia i miejskie instytucje kultury, Festiwal „C-Change - Kultura i sztuka w walce ze zmianami klimatu”. Zgodnie z formułą wypracowaną przez program URBACT III, miejskie instytucje kultury będą prezentować w tym czasie szereg  wydarzeń uwzględniających aspekty związane ze zrównoważonym rozwojem oraz dostosowaniem i walką ze zmianami klimatu. W programie przewidziano spektakle, koncert, projekcje filmowe,  a także wystawy, warsztaty i spotkania i wykłady. Z uwagi na panującą sytuację pandemiczną  wydarzenia będą realizowane w formule hybrydowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do aktywnego uczestnictwa we wszystkich przygotowanych wydarzeniach w dniach 23 kwietnia-16 maja 2021r.

 

 

 

 

 

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową