Plakat. TON Piąty międzynarodowy Twórczość Osób z Niepełnosprawnością. Spektakl Cabaret Ataud w wykonaniu teatru Studio Citadela z Pragi. Niedziela 12 grudnia 2021 godzina 17:00 . Darmowe zaproszenia do odbioru w Dziale Programowym CKWZ. Wydarzenie w pełnym reżimie sanitarnym, obowiązują maseczki. Ilość miejsc ograniczona. Organizator: Centrum Kultury Wrocław-Zachód.

niedziela 12 grudnia 2021 godz. 17:00/ wstęp wolny za zaproszeniem dostępnym w Dziale Programowym

Artaud nazwał swoją apokaliptyczną wizję współczesnego teatru „i jego sobowtóra” już w 1938 roku.

Szalony Artaud, francuski poeta i dramaturg, cierpiący, zbuntowany, wiecznie poszukujący… Wybitny przedstawiciel europejskiego awangardy międzywojennej. Idea „okrutnego teatru” w zasadniczy sposób wpłynęła na współczesne sztuki sceniczne. Przez całe życie zmagał się z chorobą schizofreniczną, która wpłynęła i niejako przewidziała jego mistrzowskie dzieło i filozofię. Zespół Teatralny Bohnice przy Studiu Citadela wystawił produkcję w 2011 roku, później również w udanej wersji międzynarodowej, z którą do dziś występuje na zagranicznych festiwalach.

Studio Citadel to stowarzyszenie obywatelskie założone w 1992 roku w Pradze. Jego misją jest tworzenie miejsca kreatywnego rozwoju dla artystów eksperymentalnych, młodych autorów i osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w centrum kulturalno-społecznym w Pradze.

Informacje

Data: 12/12/2021 17:00

Miejsce: sala widowiskowa

Koszt: bezpłatnie

Bilety

Kup bilet w kasie Centrum. Godziny otwarcia znajdziesz w zakładce Kontakt

Nasz Wrocław Z kartą Nasz Wrocław do 30% zniżki.

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!