Plakat przedstawia elementy graficzne takie jak logo przeglądu, to jest duże napisy TON, z czego litera T jest czarna, O jest żółta a N jest czarna. Poniżej logo i napisu opisującego wydarzenie znajdują się w małych kwadracikach ikonki oznaczające sztukę oraz niepełnosprawności na zmianę w różnych kolorach ulokowane tuż obok siebie. Kolory te to ciemno niebieski, różowy oraz zielony. Na plakacie znajduje się grupa kobiet na wózkach inwalidzkich oraz mężczyzna stoi i trzyma w uniesionych rękach biała kula, obok niego stoi kobieta, która patrzy się na tą kulę. Z tyłu przy scenografii przedstawiającej ukraińską flagę stoi po lewej kobieta i trzyma scenografię.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-Państwowego Funduszu Celowego.

 

Dzień Pokoju” – spektakl przygotowany przez grupę teatru muzycznego MTT Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Litwy, w której osoby z różnymi niepełnosprawnościami tworzą i występują razem z profesjonalnymi artystami. Grupa jest laureatem Grand Prix wielu Międzynarodowych Specjalnych Festiwali Teatralnych.

„DZIEN  POKOJU” został przygotowany na specjalne wydarzenie związane z dniem  21 września, w który ogłoszono  Międzynarodowym Dniem Pokoju. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych zaleciło wszystkim narodom, aby obchodziły ten dzień jako dzień powszechnego pojednania i zaprzestały wszelkich działań wojennych. Tą szczególną okazją – wspólnym projektem artystyczno – społecznym osób niepełnosprawnych, artystów i młodzieży akademickiej Misteria „Dzień Pokoju” zwracamy uwagę na jedną z najbardziej wrażliwych grup społecznych – osoby niepełnosprawne. Jak powiedział Papież Benedykt XVI  „(…) jeśli chcesz chronić Pokój – chroń stworzenie”

Informacje

Data: 10/12/2022 17:00

Miejsce: sala widowiskowa

Koszt: bezpłatnie - za zaproszeniami dostępnymi w dziale programowym

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!