Plakat przedstawia otwarte książki, które go wypełniają. Opis plakatu: 01-31 października 2021. Rok Tadeusza Różewicza w Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Kartoteka Rozrzucona. Próby. Projekcja filmu odbędzie się 17 października 2021 godzina 17:00 Wydarzenie w reżimie sanitarnym, obowiązują maseczki. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w CKWZ. Projekcja z wykorzystaniem pętli indukcyjnej.

W 100. rocznicę urodzin poety w ramach Roku Tadeusza Różewicza w Centrum Kultury Wrocław-Zachód zapraszamy na projekcję filmu.

 

„Kartoteka rozrzucona” to rodzaj poetyckiego pamfletu na dzisiejszą polską rzeczywistość, swoisty komentarz Tadeusza Różewicza do zmian, jakie jego zdaniem zaszły w naszym kraju i w mentalności rodaków. Sztuka „przynosi przede wszystkim drastyczny obraz przesilenia w życiu polskim na przełomie lat 80. i 90., obraz, na jaki nikt wcześniej się nie zdobył” – zauważył we wstępie do tomu Zbigniew Majchrowski. O ile w pierwszej „Kartotece” centralnym problemem było obezwładnienie, rozbicie, dezintegracja pokolenia żyjącego w narzuconej mu fikcji, o tyle „Kartoteka” dzisiejsza obrazuje przede wszystkim życie w chaosie. Bujnie rozwijają się bazary, burdele i banki, kwitnie handel granatami i ludzkimi narządami. Kolumny ogłoszeń w gazetach zapełniają ogłoszenia prostytutek oferujących full rozkoszy.

Informacje

Data: 17/10/2021 17:00

Miejsce: sala widowiskowa

Koszt: bezpłatnie

Bilety

Kup bilet w kasie Centrum. Godziny otwarcia znajdziesz w zakładce Kontakt

Nasz Wrocław Z kartą Nasz Wrocław do 30% zniżki.

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!