Plakat wystawy One, autorki KaWa. Przedstawia cztery pasy poziome czerwonych damskich ust namalowane przez artystykę. Górne usta są skrajnie po lewej stronie, a nawet są lekko schowane, drugie od góry to usta po skrajnie prawej stronie, gdzie po skrajnie lewej widać grube żółte włosy, po środku plakatu widać usta po lewej skrajnie, a po prawej są niebieskie włosy, nieco niżej od nich jest napis One i pod nim usta po prawej stronie dość pulchnej właścicielki i po lewej albo czarne tło, albo włosy kobiety. Pod tym pasem napis KaWa.

05.03.2023r., godz. 16:00 zapraszamy na wernisaż wystaw „ONE” Katarzyny Wawrzyniak.

Wydarzenie bezpłatne.

Projekt malarski, tytuł: „ONE” Podtytuł: Filtr/Flirt Katarzyna Wawrzyniak
21 kobiet odpowiedziało na prośbę autorki na Facebooku o użyczenie swojego wizerunku do stworzenia 21 ilustracji/obrazów akrylowych, a wynik końcowy będzie pokazany po raz pierwszy podczas wystawy w CKWZ. Prace to przefiltrowane przez wyobraźnię, wszelkiego rodzaju kalki i skojarzenia portrety, które nie były w żaden sposób konsultowane z portretowanymi kobietami.
Prace powstawały ponad rok, w tym czasie artystka podtrzymywała kontakt z wybranymi modelkami poprzez Messengera.
Projekt jest próbą zmierzenia się z tematami: wizerunku kobiety w Internecie, zjawiska selfie, relacji koleżeńskich poprzez portale społecznościowe, wszechobecnego FILTRU w fotografii internetowej oraz kiczu w tzw. portretach na zamówienie.
Dla artystki rodzajem FLIRTU z malarstwem.
Wystawa jest skierowana szczególnie do uczestniczek projektu i ich najbliższych oraz społeczności kobiecej skupionej wokół grupy fejsbukowej Mamy Nowy Dwór.
Autorka: Katarzyna Wawrzyniak, absolwentka Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej w Zielonej Górze. Obecnie studentka ASP Wrocław na studiach podyplomowych z Malarstwa.
Nowodworzanka, założycielka powstającej od dwóch lat Nieformalnej Grupy Lokalnej Mamy Nowy Dwór.

Informacje

Data: 05/03/2023 16:00

Miejsce: hol górny

Koszt: bezpłatnie

Bilety

Kup bilet w kasie Centrum. Godziny otwarcia znajdziesz w zakładce Kontakt

Nasz Wrocław Z kartą Nasz Wrocław do 30% zniżki.

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!