Plakat Pigułki szczęścia wernisaż 7 lipca godzina 18:00, wystawa pracy studentów przedmiotu Inne Formy książkowe i Introligatorskie 2023/2023 prowadzonego przez Annę Juchnowicz. Pracownia książki artystycznej Akademia Sztuk Pięknych im. Gepperta we Wrocławiu. Na fotografii tworzącej plakat znajdują się dwie uśmiechnięte kobiety w lewym górnym rogu, a na środku znajduje się obraz przedstawiający abstrakcyjne kolory i kształty trudne do określenia wpadające w czerwień i róż.

Zapraszamy do Centrum Kultury Wrocław-Zachód/ Hol wystawienniczy / na wernisaż „Pigułki szczęścia”
Wystawa potrwa do końca sierpnia 2023, wstęp wolny.
„Pigułki szczęścia” – wystawa prac studentów przedmiotu Inne Formy Książkowe i Introligatorskie, prowadzonego przez dr Annę Juchnowicz w Pracowni Książki Artystycznej ASP we Wrocławiu.
Tytuł wystawy nawiązuje do powierzchownego upiększania rzeczywistości, za którym kryją się raczej ukryte tajemnice, niż autentyczna zmiana. We współczesnym świecie wiele tego typu zjawisk nas otacza, ale nie zawsze chcemy i mamy odwagę bliżej przyjrzeć się sprawom.
Prace studentów zawsze są poszukiwaniem ich własnej historii, tworząc książkę najpierw zastanawiają się, o czym chcieliby opowiedzieć. Później następują decyzje projektowe, powstaje tekst, ilustracje i w końcu obiekt – czasem w formie książki, ale nie zawsze.
Studenci odpowiadali na tematy ogólnie nadające kierunek ich poszukiwaniom: takie jak mapa, narracja bez słów, sztuka efemeryczna, praca nad tekstem.
Znając docelowe miejsce ich pierwszej wystawy po dwóch semestrach wspólnej pracy, zastanawiali się także nad powiązaniem jego charakteru z ich dziełami.

Informacje

Data: 07/07/2023 18:00

Miejsce: Centrum Kultury Wrocław-Zachód

Koszt: bezpłatny

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!