Plakat wywczas 2.0. letni spacer osiedlowy życie w wielkiej płycie. Architektoniczno - sentymentalne zwiedzanie osiedla. 7 maja godzina 12:00 Nowy Dwór. Cały plakat jest w kolorze żółtym przenikającym z białego do ciemno żółtego od lewej do prawej. Po środku lekko w prawo znajduje się animowana postać z nóżkami, która zamiast tułowia, nóg i głowy przypomina słońce z dużą ilością promieni. Postać ma kolor przechodzący od dołu do góry z różu do niebieskich barw. Prawa część

𝐒𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫 𝐎𝐬𝐢𝐞𝐝𝐥𝐨𝐰𝐲 𝐩𝐨 𝗡𝗼𝘄𝘆𝗺 𝗗𝘄𝗼𝗿𝘇𝗲 🏙️
🚶🏻🚶🏻‍♀️🚶🏻‍♂️
Kolejna atrakcja przygotowana dla Was w ramach 𝒘𝒚𝒘𝐜𝐳𝐚𝐬 2.0!
→ Zapraszamy na architektoniczno-sentymentalne zwiedzanie osiedla, przy kubku herbaty z przewodnikiem ☺️
🟡 NOWY DWÓR dla jednych spadek PRL-u, na którym nigdy nie zamieszkają, dla innych wymarzone miejsce do życia. Dzisiaj, jedno z największych wrocławskich osiedli, wydaje się osiągać szczytowy moment swojej historii. Wieś, później hitlerowskie osiedle, następnie blokowisko, zmienia się w coś, wymyka się jednoznacznemu krajobrazowi: estakady, parkingi, mieszają się z ogródkami działkowymi, lokalami gastronomicznymi, dyskontami, blokowiskami oraz „poniemieckimi” budynkami 🏢 Do tego osiedle wkrótce doczeka się wielkiej zmiany – dojedzie tu tramwaj, który pozwoli na nowo włączyć tą część Wrocławia do miasta. W jakim więc kierunku Nowy Dwór podąży tym razem? Zapraszamy na sentymentalno-futurystyczne zwiedzanie osiedla. Po drodze nie zabraknie też ciepłej herbaty! 🧋
Temat przewodni: 𝗭̇𝘆𝗰𝗶𝗲 𝘄 𝘄𝗶𝗲𝗹𝗸𝗶𝗲𝗷 𝗽ł𝘆𝗰𝗶𝗲!
Brzmi interesująco? Zapisujcie się już dziś! 👋
𝐎𝐩𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐚𝐧𝐢𝐞:
𝗔𝗹𝗯𝗲𝗿𝘁 𝗠𝗶𝘀́𝗰𝗶𝗼𝗿𝗮𝗸 – absolwent stosunków międzynarodowych i kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Doktor nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa. Kierownik projektów badawczych oraz społecznych (m.in. pomysłodawca i koordynator projektu Ołbiński Ogród Otwarty). Obecnie koordynator programu WroMigrant w Zespole Dialogu Międzykulturowego (WCRS). Nowy Dwór zna od dzieciństwa, jego ulubionym blokowiskiem jest Marzahner Promenade w Berlinie.
_______________________________________________________________________
Kiedy? ➤ 7 maja 2022 r. | sobota | godzina 12:00
Gdzie? ➤ Zbiórka: Centrum Kultury Wrocław Zachód, Chociebuska 4-6, 54-433 Wrocław
✎✎ ✎
🟣 Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy, które można dokonać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej ➤ wrocff.com.pl/wywczas oraz stacjonarnie w Centrum Kultury Wrocław-Zachód.
➤ Podczas wydarzenia będzie odbywała się zbiórka pieniężna do skarbonek ♡
➤ Dla chcących wesprzeć online – link do zrzutki >> https://zrzutka.pl/25562f <<
Wspólnie będziemy zbierali środki na szczytny cel na Waszym osiedlu. Pieniądze zebrane podczas wydarzenia zostaną przeznaczone na letnie półkolonie dla dzieci.
_______________________________________________________________________
Wydarzenie organizowane jest przez 🟦 𝗪𝗿𝗼𝗰ł𝗮𝘄𝘀𝗸𝗮̨ 𝗙𝘂𝗻𝗱𝗮𝗰𝗷𝗲̨ 𝗙𝗶𝗹𝗺𝗼𝘄𝗮̨ dzięki 🟩 𝗣𝗿𝗼𝗳𝗶𝘁 𝗗𝗲𝘃𝗲𝗹𝗼𝗽𝗺𝗲𝗻𝘁 → https://www.profitdevelopment.com.pl/ ← wrocławska firma deweloperska od 19 lat budującą nowe mieszkania we Wrocławiu, Łodzi i Warszawie. Deweloper chętnie angażuje się w ciekawe projekty społeczno-kulturalne i działalność charytatywną. Tworzy przestrzeń do życia i wspiera tworzenie przestrzeni dla kulturalnej aktywności mieszkańców, młodych twórców i lokalnych biznesów.
Projekt 𝒘𝒚𝒘𝐜𝐳𝐚𝐬 2.0 powstał, aby zwrócić uwagę jak ważna jest kultura oraz lokalna, sąsiedzka społeczność dla zachowania równowagi funkcjonowania i poprawienia relacji.
Dołącz do nas i zaproś swojego sąsiada! 🙌🏻

Informacje

Data: 07/05/2022 12:00

Miejsce: Centrum Kultury Wrocław-Zachód

Koszt: bezpłatnie

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!