Plakat TON - Twórczość Osób Niepełnosprawnych 2021 V Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością. Plakat przedstawia kolorowe znaczki kojarzące się z niepełnosprawnościami, które znajdują się na słupkach wykresowych. Napis TON to litera T w kolorze czarnym, O w kolorze żółtym i N w kolorze czarnym.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Mają pasję, talent i determinację do realizowania swoich marzeń. Po raz kolejny osoby z niepełnosprawnościami z całego świata zaprezentują swoje umiejętności na scenie Centrum Kultury Wrocław-Zachód. 

Twórczość Osób z Niepełnosprawnością – TON to międzynarodowe, integracyjne prezentacje twórczości osób z różnymi niepełnosprawnościami. Od 2002 roku Centrum Kultury Wrocław-Zachód konsekwentnie realizuje ideę stworzenia nowych rozwiązań programowych, organizacyjnych i technicznych, które pozwolą osobom „wykluczonym z kultury” na rozwijanie artystycznych zainteresowań. Ich uczestnictwo łamie bariery i stereotypy na temat niepełnosprawności.
Od 2015 roku w ramach Twórczości Osób z Niepełnosprawnością odbyło się kilkadziesiąt koncertów, spektakli oraz wystaw w których wzięło udział kilkuset profesjonalnych artystów i amatorów, m.in. z Gruzji, Węgier, Hiszpanii, Francji, Ukrainy i Meksyku. W programie nie brakuje godnej reprezentacji z Polski. Impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, czego dowodem jest stale rosnąca liczba nowych zgłoszeń.
Założeniem projektu jest darmowy odbiór wydarzeń. Jest to możliwe m.in. dzięki finansowemu wsparciu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Wrocławia.

Plakat TON Piąty Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością. Centrum Kultury Wrocław-Zachód zaprasza na bezpłatne wydarzenia w ramach Przeglądu TON: 21 listopada niedziela godz. 16:00W czterech ścianach wernisaż wystawy podopiecznych Stowarzyszenie OSTOJA , 21 listopada niedziela godz. 17:00 Clair Butler koncert z wykorzystaniem pętli indukcyjnej, 26 listopada piątek godz. 12:00 Iza Diana Ihnatiuc koncert z wykorzystaniem pętli indukcyjnej, 28 listopada godz. 17:00 Tomasz Kowalski z zespołem, koncert z wykorzystaniem pętli indukcyjnej, 3 grudnia piątek godz: 11:00 Szopka Krakowska spektakl z wykorzystaniem z pętli indukcyjnej, 3 grudnia piątek godz. 13:00 Grazzy Eye koncert z wykorzystaniem pętli indukcyjnej, 5 grudnia niedziela godz. 16:00 Kim jestem? wernisaż wystawy fotograficznej uczestników warsztatów projektu "Drzwi otwarte - Integracja", 5 grudnia niedziela godz. 17:00 Mar Gunnarssson koncert z wykorzystaniem pętli indukcyjnej 12 grudnia niedziela godz. 17:00 Cabaret Artaud spektakl teatru Studio Citadela z wykorzystaniem pętli indukcyjnej , 12 grudnia godz. 18:00 niedziela Leszek Kopeć recital z wykorzystaniem pętli indukcyjnej , 19 grudnia niedziela godz. 17:00 Monika Kuszyńska koncert z wykorzystaniem pętli indukcyjnej . Bezpłatne zaproszenia do odbioru w dziale programowym CKWZ. Wydarzenia w pełnym reżimie sanitarnym, obowiązują maseczki. Ilość miejsc ograniczona. Organizator: Centrum Kultury Wrocław-Zachód, partnerzy Ostoja, stowarzyszenie na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
Program TONu – listopad 2021:
 • „W czterech ścianach” – wernisaż wystawy
niedziela 21 listopada godz. 16:00/ wstęp za zaproszeniami dostępnymi w Dziale Programowym
Wernisaż wystawy podopiecznych Stowarzyszenia „Ostoja” na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami
 • Clair Butler – koncert
niedziela 21 listopada godz. 17:00/ wstęp za zaproszeniami dostępnymi w Dziale Programowym
Clair Butler – artystka z Irlandii jest klasycznie wyszkolonym mezzosopranem. Ukończyła szkolenie poziomu Grade 8 w CIT Cork School of Music. Posiada również tytuł licencjata i magistra etnomuzykologii na University College Cork, gdzie obecnie kończy doktorat. W 2018 wydała swój pierwszy album „Stormy Weather”, z którego 10% dochodu przekazywany jest na rzecz Irish Guide Dogs for the Blind.
Artystka występowała w takich miejscach jak Katedra Westminsterska w Londynie, czy Bazylika św. Piotra na Watykanie.
Clair Butler: https://clairbutlersinging.com/
 • Iza Diana Ihnatiuc – koncert
piątek 26 listopada godz. 12:00/ wstęp za zaproszeniami dostępnymi w Dziale Programowym
Artystka jest Rumunką, mieszkającą od 5. roku życia w Rzymie. Śpiew jest jej pasją od dziecka. Jej zainteresowania nie ograniczają się do konkretnego stylu. Inspiruje się wieloma artystami i gatunkami muzycznymi.
 •  Tomasz Kowalski – koncert
niedziela 28 listopada godz. 17:00/ wstęp za zaproszeniami dostępnymi w Dziale Programowym
Tomasz „Kowal” Kowalski zdobył popularność jako zwycięzca czwartej edycji „Must Be The Music”. Jest wokalistą zespołu FBB oraz brał udział w spektaklu teatralnym „Skazani na Bluesa” w reżyserii Arkadiusza Jakubika, grając w nim postać Ryszarda Riedla. Niestety, rozwój jego muzycznej kariery został zahamowany po wypadku motocyklowym w 2014 roku, w wyniku którego doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego i paraliżu, po którym musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Jego głos nie stracił jednak swojego charakteru i mocy, a „Kowal” jest wciąż żywiołem na scenie.
 • Szopka Krakowska – spektakl

piątek 3 grudnia 2021 godz. 11:00/ wstęp za zaproszeniami dostępnymi w Dziale Programowym

Zapraszamy na spektakl Środowiskowego Domu Samopomocy „Magnolia” z Opola w ramach Twórczości Osób z Niepełnosprawnością TON 2021.
„Magnolia” daje wsparcie i pomoc w codziennym życiu osobom chorym psychicznie i niepełnosprawnym intelektualnie. W domowej atmosferze realizuje nowoczesne metody terapeutyczne. Zakres działania: terapia zajęciowa, treningi umiejętności społecznych, psychoedukacja uczestników i ich rodzin oraz psychoterapia.
 • Grazzy Eye – koncert
piątek 3 grudnia 2021, godz. 13:00/ wstęp wolny za zaproszeniami dostępnymi w Dziale Programowym CKWZ
Zapraszamy na koncert Grazzy Eye w ramach przeglądu Twórczość Osób Niepełnosprawnych TON 2021.
Grazzy Eye – śpiewa, gra na saksofonie, oboju, fortepianie i gitarze. Pierwszy utwór napisał, gdy miał 12 lat. Studiuje w Konserwatorium Muzycznym w Wilnie. Uczestniczył i zdobywał nagrody w wielu konkursach krajowych i międzynarodowych, śpiewał także w półfinale Eurowizji. Uczestnik programu Voice of Lithuania.
Youtube: KLIKNIJ TUTAJ
Facebook: KLIKNIJ TUTAJ
 • Kim jestem ? – wernisaż wystawy

niedziela 5 grudnia 2021, godz. 16:00/ wstęp wolny za zaproszeniami dostępnymi w Dziale Programowym

Wystawa prac fotograficznych uczestników warsztatów projektu „Drzwi Otwarte – Integracja”

 • Már Gunnarsson – koncert

niedziela 5 grudnia 2021, godz. 17:00/ wstęp wolny za zaproszeniami dostępnymi w Dziale Programowym CKWZ
W zeszłym roku on-line, w tym na żywo w naszej sali widowiskowej – zapraszamy na koncert Mára Gunnarssona !
Már jest muzykiem, gra na pianinie, komponuje i śpiewa. Brał udział i wygrywał wiele konkursów, między innymi w Lions World Song Festival 2019 w Krakowie.
Jego debiutancka płyta (nagrywana w Polsce i Islandii) okazała się muzycznym wydarzeniem na wyspie. Pomimo swej niepełnosprawności żyje pełnią życia, komponując, wykonując i nagrywając swoją muzykę, ale także prowadząc równolegle karierę sportową (szereg rekordów islandzkich i światowych w pływaniu).
Facebook: KLIKNIJ TUTAJ
Youtube: KLIKNIJ TUTAJ
 • MOON  – Miej Obraz Osoby Niewidomej – spektakl

piątek 10 grudnia 2021, godz. 11:00/ wstęp wolny za zaproszeniami dostępnymi w Dziale Programowym CKWZ

 

Spektakl teatralny w ramach przeglądu Twórczość Osób z Niepełnosprawnością TON 2021.

Interaktywny spektakl wprowadzający widzów w świat osób z niepełnosprawnością wzroku.

 

 • Leszek Kopeć – koncert
niedziela 12 grudnia 2021, godz. 18:00/ wstęp wolny za zaproszeniami dostępnymi w Dziale Programowym CKWZ.
Leszek Kopeć – autor i wykonawca piosenek, dziennikarz radiowy, laureat wielu przeglądów i festiwali piosenki turystycznej. Współpracownik Radia Wrocław i Polskiego Radia Opole. Od 1989 roku prowadzi w Radiu Wrocław nocną audycję „Muzyczna cyganeria”, poświęconą głównie piosence autorskiej, piosence poetyckiej oraz piosence turystycznej. Jest także redaktorem naczelnym i twórcą internetowego Radia Szafir, które po kilku latach zmieniło nazwę na Radio Muzyczna Cyganeria.
 • Monika Kuszyńska – koncert

niedziela 19 grudnia 2021, godz. 17:00/ wstęp wolny za zaproszeniami dostępnymi w Dziale Programowym CKWZ

Piosenkarska i autorka tekstów. W latach 2000-2010 wokalistka zespołu Varius Manx. Od 2009 artystka solowa, wydała album studyjny pt. „Ocalona”. Laureatka Superjedynki. Reprezentantka Polski w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji.

 

Informacje

Data: 21/11/2021

Data zakończenia: 20/12/2021

Miejsce: Centrum Kultury Wrocław-Zachód

Koszt: bezpłatnie

Bilety

Kup bilet w kasie Centrum. Godziny otwarcia znajdziesz w zakładce Kontakt

Nasz Wrocław Z kartą Nasz Wrocław do 30% zniżki.

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!