Plakat Żeby szczęśliwym być koncert piosenek Anny German. Współorganizator koncertu Klub muzyki i literatury we Wrocławiu www.klubmil.pl oraz Centrum Kultury Wrocław-Zachód. 12 czerwca 2022 godz. 18:00 wstęp wolny za zaproszeniami. Na grafice znajduje się rysunkowa postać młodej Anny German w środku płyty winylowej, na której cyrylicą napisane jest Festiwal pieśni Anny German Eurydyka Mińsk

niedziela 12 czerwca 2022 godz. 18:00/ wstęp wolny za zaproszeniami dostępnymi w dziale programowym

 

Zapraszamy na koncert  Festiwalu Anny German „Eurydyki” pt. „Żeby szczęśliwym być” w wykonaniu muzyków z Ukrainy i Białorusi.

Uczestnicy koncertu:
Natalia Bernacka (Legnica)
Grażyna Komincz (Wrocław)
Salomеa Pletenicka (Wrocław)
Paweł Kozich (Poznań)
Bożena Worono (Warszawa)
Aleksander Kamedulski (Lizbona)
Anna Zarecka (Kijów)
Kirił Lewczuk (Katowice)
Oleg Fokszek (Wrocław)Akompaniament:
Witali Oleszkiewicz (Wrocław)Prowadzenie koncertu
Polina Juckiewicz (Wrocław)Reżyser koncertu i organizator Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka”
Marina Towarnicka (Wrocław)

Natalia Bernacka (Legnica) – pochodzi z miasta Równe na Ukrainie. Ukończyła z wyróżnieniem Lwowską Narodową Akademię Muzyczną we Lwowie. Jest laureatką licznych konkursów muzycznych. Koncertowała w wielu miastach Ukrainy oraz m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, we Francji. Akompaniuje sobie na bandurze. Bandura to ukraiński ludowy instrument muzyczny, w którym struny szarpie się palcami lub plektronem. Pierwowzorem bandury była najprawdopodobniej kobza lub lutnia.

 

Grażyna Komincz (Wrocław) – absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Brała udział w licznych koncertach i festiwalach w Polsce, Białorusi, Łotwie, Ukrainie, m.in.: Festiwal Piosenki Anny German „Eurydyki” (Mińsk, Białoruś, 2016), Festiwal „Pieśni Walczącym o Niepodległość” (Warszawa, 2017). W repertuarze posiada utwory klasyczne, operetkowe, musicalowe oraz estradowe.

Salomеa Pletenicka (Wrocław) – pochodzi z miasta Iwano-Frankiwsk (d. Stanisławów) w Ukrainie. Solistka-wokalistka, liryczno-dramatyczny sopran, wolontariusz Centrum Kultury i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku, działacz społeczny, magister prawa oraz magister politologii, laureatka nagrody Starosty Powiatu Brzeskiego (III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2019). Odznaczona Dyplomem Uznania przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za promowanie kultury polskiej poza granicami kraju (Mrągowo, sierpień 2019).

Paweł Kozich (Poznań) – absolwent Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku, magister historii i teorii sztuki. Zwycięzca konkursu młodych wykonawców muzyki autorskiej „Zaśpiewaj 5” (Mińsk, Białoruś), laureat I miejsca VI Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyki” (Mińsk, Białoruś), finalista międzynarodowego online festiwalu Voice of Turan (Kazachstan), finalista Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy (2022).

Bożena Worono (Warszawa) – studentka studiów magisterskich na kierunku kryminalistyka ogólna. Bierze aktywny udział w występach i konkursach muzycznych w Polsce. Jest samoukiem. Osiągnięcia artystyczne: wyróżnienie za osobowość sceniczną IV Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2021; specjalna nagroda uznania w Wiedniu od Polskiego Radia Opole (2020); I miejsce na Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” w Białorusi i w Krakowie (2020); Grand Prix Konkursu Agnieszki Osieckiej w Mińsku (Białoruś, 2019); Nagroda ZAKR Kryształowy Kamerton na 13. Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty w Warszawie (2019); I miejsce w Konkursie „Malwy” Polskiej Piosenki Estradowej (2019) w kategorii wiekowej od 16–23 lata; dwukrotna laureatka I miejsca w Konkursie Recytatorskim „Kresy” w Eliminacjach Centralnych w trzeciej kategorii wiekowej; I miejsce w Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Religijnej.

Aleksander Kamedulski (Lizbona) – laureat konkursu Akademii Sztuki Operowej w Mediolanie, absolwent Konserwatorium im. Claudio Abbado w Mediolanie, stypendysta Fundacji Księcia Liechtensteinu. Mimo młodego wieku śpiewał w wielu prestiżowych salach koncertowych Europy, m.in. w Pałacu Monaco w Paryżu, Zamku Królewskim w Warszawie, Società del Giardino w Mediolanie.

Anna Zarecka (Kijów) – solistka Kijowskiego Teatru Muzycznego i Miejskiego Akademickiego Chóru im L. Revuckiego. W 2016 r. ukończyła Narodową Akademię Muzyczną Ukrainy na wydziale śpiewu operowego. W 2016 r. zdobyła I nagrodę na konkursie Art Premier (Kijów). Występowała na scenach wielu krajów świata (Polska, USA, Kanada, Dania, Norwegia itd.). W 2021 reprezentowała Ukrainę na BAC CREDOMATIC Music Festival w Kostaryce.

Akompaniament:

Witali Oleszkiewicz (Wrocław) – fortepian. Laureat międzynarodowych festiwali w Polsce.

Kirił Lewczuk (Katowice) – młody tenor saksofonista, promotor muzyki jazzowej, laureat konkursów międzynarodowych. Obecnie jest studentem 3. roku Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, gdzie poszerza swoją muzyczną wiedzę i umiejętności, od niedawna również kształci grę na flecie jazzowym.

Oleg Fokszek (Wrocław) – pochodzi z Karpat Wschodnich na Ukrainie. Magister wydziału instrumentów narodowych, skrzypek, wirtuoz, laureat ukraińskich konkursów talentów. Przez 10 lat swojego życia grał na ukraińskich huculskich weselach. Od stycznia 2022 r. gra solo i w duecie SWOi z Salomeą Pletenicką w Polsce.

Prowadzenie koncertu:

Polina Juckiewicz (Wrocław) – absolwentka Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego w Mińsku oraz Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku kulturoznawstwo. Dziennikarka, tłumaczka, poetka, nauczycielka języka polskiego, współzałożycielka Polskiej Szkoły Społecznej przy Związku Polaków na Białorusi w Mińsku.

Reżyser koncertu i organizator Festiwalu piosenki Anny German „Eurydyka”:

Marina Towarnicka (Wrocław) – laureatka międzynarodowych festiwali w Polsce.

Informacje

Data: 12/06/2022 18:00

Miejsce: sala widowiskowa

Koszt: bezpłatnie

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!