Plakat. Zupa Nic, wszystkie smaki dzieciństwa Komedia Kingi Dębskiej, autorki hitu "Moje córki krowy". Aktorzy: Kinga Preis, Adam Woronowicz, Ewa Wiśniewska, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Rutkowski, Alicja Warchocka, Barbara Papis. Plakat przedstawia rodzinę jadącą samochodem Fiat 126 P. Widok środka samochodu jest przedstawiony od strony maski samochodu w kierunku wnętrza. Z zewnątrz pojazdu widać tylko kawałek maski i dach w kolorze czerwonym. W środku za kierownicą siedzi mężczyzna z wyraźną łysiną i brodą. Na głowie rosną mu włosy wyłącznie po bokach. Broda ciemna, włosy ciemne, czarne. Zarost obejmuje również wąsy. Mężczyzna ma ciemnoniebieską koszulę, trzyma lewą ręką kierownicę, a prawą z wyraźnie zdenerwowaną miną macha. Ma na dłoni prawej ręki złotą obrączkę. Na fotelu pasażera z przodu siedzi kobieta w turkusowym kostiumie z czarnymi elementami przypominającymi literę T. Na głowie ma średnio długie kręcone ciemno blond włosy . Spogląda na kierowcę rodzaju męskiego wyraźnie zdziwiona i będąc w lekkim niewsosie. Z tyłu na kanapie malucha siedzą dzieci w wieku młodzieżowym - dziewczyna i chłopak. W samochodzie wisi medalik na lusterku środkowym. Z tyłu w środku samochodu leżą termosy w kolorze jasno żółtym i niebieski. Z przodu na szybie widać jedną całą wycieraczkę oraz kawałek ramienia drugiej wycieraczki. Nad samochodem jest czerwony element plakatu, a za szybami w tle widać chmury na niebieskim tle.

niedziela 20 marca godz. 17:00/ bilet: 12 zł ze zniżką Nasz Wrocław 20%/Nasz Wrocław MAX 30%

 

Bohaterowie hitu „Moje córki krowy”, który w 2015 roku podbił serca publiczności i krytyków, powracają w nowej, zaskakującej odsłonie. Tym razem ulubiona reżyserka Polaków – Kinga Dębska zabiera widzów do czasów PRL-u i dzieciństwa Marty i Kasi. W gwiazdorskiej obsadzie prequelu „Moje córki krowy” – słodko-gorzkiej opowieści o dojrzewaniu i potrzebie wolności, której fabułę ponownie zainspirowały osobiste doświadczenia autorki, występują: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Rutkowski oraz stawiające pierwsze kroki na dużym ekranie Barbara Papis i Alicja Warchocka. Rodzinne relacje nakreślone z wielką czułością i empatią, doza przekory, porcja terapeutycznego śmiechu i wzruszeń oraz ujmująca „melancholia meblościanek” – wszystko to w filmowej pigułce pozytywnej energii jaką jest „Zupa nic”.

Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią (Ewa Wiśniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi (Rafał Rutkowski). Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.

Tym filmem chciałabym przypomnieć sobie i widzom, co cieszyło nas, gdy byliśmy dziećmi. Pozwolić sobie na rozrzewnienie nad czasem, gdy całe popołudnie można było przesiedzieć z rówieśnikami na drzewie i trzepaku, a żółta syrenka rodziców ekscytowała bardziej niż dziś najnowszy model Audi. Mieliśmy bardzo szczególne dzieciństwo, które uformowało nas tak a nie inaczej. Przyjrzyjmy się życiu naszych rodziców i zauważmy, jak wiele z nich jest w nas. Ten film będzie taką właśnie intymną podróżą w świat dzieciństwa – wzruszającą, bardzo zabawną i pełną emocjiKinga Dębska, reżyserka.

Informacje

Data: 20/03/2022 17:00

Data zakończenia: 20/03/2022

Miejsce: sala widowiskowa

Koszt: 12 zł

Bilety

Kup bilet online

Kup bilet w kasie Centrum. Godziny otwarcia znajdziesz w zakładce Kontakt

Nasz Wrocław Z kartą Nasz Wrocław do 30% zniżki.

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!