ADRES / DOJAZD DO CENTRUM-KULTURY WROCŁAW-ZACHÓD
Centrum Kultury Wrocław-Zachód
ul. Chociebuska 4-6
54-433 Wrocław
Z tyłu budynku znajduje się parking przystosowany do osób z niepełnosprawnościami.

DOJAZD KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ:
Przystanek: Chociebuska
Bezpośrednie autobusy z centrum: 109, 122, 126, 148
Od przystanku autobusowego Nowy Dwór jest 300 m.

DOJAZD ROWEREM
Przed Centrum Kultury na rowerzystów czeka stojak rowerowy.

WEJŚCIE DO CENTRUM KULTURY

Do Centrum prowadzą 2 wejścia:
wejście główne,
wejście od ul. Nowodworskiej – parkingu CKWZ.

Przy wejściu do Centrum znajduje się pochylnia, po której można wjechać wózkiem na parter. Dojście do budynku jest równe, drzwi wejściowe otwierają się automatycznie a ich szerokość wynosi 170 cm.

Wejście od strony parkingu posiada pochylnię dla wózków, a szerokość głównego skrzydła wynosi 197 cm. Jest to szerokość wystarczająca dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Centrum Kultury mieści się na dwóch kondygnacjach. Na drugą kondygnację można dostać się dźwigiem dla osób z niepełnosprawnościami.

KASY BILETOWE i SZATNIA

W budynku znajduje się jeden punkt kasowy oraz szatnia (parter). Zarówno lada kasy, jak i szatni mają wysokość 80 cm, a zatem dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Kasjer ma możliwość wyjścia z kasy. Osoba z psem asystującym może wejść do Centrum.

SALA WIDOWISKOWA

Sala widowiskowa posiada system bez schodowy, zatem osoba na wózku przybywająca na wydarzenia bez problemu może wjechać na salę, wyznaczone są specjalne miejsca w pierwszym i drugim rzędzie dla wózków. Dla artystów poruszających się na wózku znajduje się podnośnik bezpośrednio prowadzący na scenę. Sala widowiskowa posiada pętlę indukcyjną, a także sprzęt do audiodeskrypcji.

SALE ZAJĘCIOWE

W Centrum, na drugiej kondygnacji znajdują się sale warsztatowe – sala kameralna, sala tarasowa, sala plastyczna, sala pianina. W Centrum znajduje się dźwig prowadzący na pierwsze piętro przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami, posiadający alarm.

TOALETY

Dwie toalety dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na parterze. Wyposażone są w pochwyty po obu stronach toalety i umywalki, umywalkę niskosyfonową, instalację alarmową, przewijak dla dzieci. Powierzchnia manewrowa o wymiarach 150 cm x 150 cm przystosowana dla osób poruszających się na wózkach.

INFORMACJE DODATKOWE

W Centrum istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu po uprzednim poinformowaniu pracowników.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!