Opis

Opis realizacji: 03/06/2024 - 20/06/2024

 

LINK DO FORMULARZA: KLIKNIJ TUTAJ

 

Nowy wspólny Dwór to projekt Centrum Kultury Nowy Pafawag, w ramach zachęcamy mieszkańców osiedla do współtworzenia własnych, oddolnych działań i wydarzeń kulturalnych.

Głównym celem projektu Nowy wspólny Dwór jest zwiększenie zaangażowania Centrum Kultury Nowy Pafawag w życie mieszkańców osiedla Nowy Dwór oraz sąsiednich osiedli, poprzez odkrywanie i wspieranie ich oddolnych inicjatyw kulturotwórczych.

W pierwszej części projektu (luty-maj) przeprowadziliśmy badania z wykorzystaniem metod animacyjnych, warsztaty wydobywcze z pracownikami, warsztaty filmowe z młodzieżą oraz wywiady pogłębione z mieszkańcami osiedla. Na podstawie ich wyników opracowana i opublikowana zostanie diagnoza zasobów i potrzeb mieszkańców i mieszkanek osiedla Nowy Dwór. Już wkrótce dostępna będzie ona tutaj, tymczasem zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi rekomendacjami, które sformułowaliśmy na podstawie prowadzonych rozmów i warsztatów:

 

  1. Inicjatywy realizowane w przestrzeniach osiedla otwartych dla wszystkich, w miarę możliwości na terenach zielonych.
  2. Inicjatywy wspierające czynne uczestnictwo w kulturze, angażujące mieszkańców we wspólne spędzanie czasu, wzmacniające dialog i współpracę sąsiedzką.
  3. Inicjatywy wzmacniające lokalną tożsamość lokalną, służące zachowaniu i popularyzowaniu historii osiedla i jego mieszkańców.

 

Drugi etap projektu, to realizacja wybranych pomysłów na działania kulturalne. W okresie od 3 do 20 czerwca, za pomocą formularza zgłoszeniowego można zgłosić swój pomysł na osiedlowe działanie kulturalne. Spośród nadesłanych pomysłów wybranych zostanie od 5 do 7 najciekawszych oddolnych, samodzielnych inicjatyw. Łączna kwota, którą możemy przeznaczyć na realizację inicjatyw to 30 000 zł. Pomysły wybierać będziemy podczas głosowania partycypacyjnego w dniu 20 czerwca, godz. 17:30 w Centrum Kultury Nowy Pafawag.

Realizacja zadania pozwoli nam na dotarcie do osób dotychczas nieobecnych w działaniach instytucji, na refleksyjny rozwój CKNP, jako miejsca otwartego i wspólnego, oraz podniesienia kapitału społecznego mieszkańców i mieszkanek Nowego Dworu.

 

Link do formularza zgłoszeniowego, formularz będzie aktywny od 3 czerwca, godz. 16:00, do 20 czerwca, godz. 9:00.

Chciałbyś skonsultować z Nami swój pomysł? Śmiało, przyjdź do Działu produkcji wydarzeń.

LINK DO FORMULARZA: KLIKNIJ TUTAJ

 

REGULAMIN NABORU

WYKAZ KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH

 

Zobaczcie, co o Nowym Dworze i osiedlowym życiu kulturalnym myśli młodzież:

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!