Opis

Opis realizacji: 19/11/2021 - 19/12/2021

Twórczość Osób z Niepełnosprawnością – TON to międzynarodowe, integracyjne prezentacje twórczości osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Od 2002 roku Centrum Kultury Wrocław-Zachód konsekwentnie realizuje ideę stworzenia nowych rozwiązań programowych, organizacyjnych i technicznych, które pozwolą osobom „wykluczonym z kultury” na rozwijanie artystycznych zainteresowań.
Ich uczestnictwo łamie bariery i stereotypy na temat niepełnosprawności.
Od 2015 roku w ramach Twórczości Osób z Niepełnosprawnością odbyło się kilkadziesiąt koncertów, spektakli oraz wystaw w których wzięło udział kilkuset profesjonalnych artystów i amatorów, m.in. z Gruzji, Węgier, Hiszpanii, Francji, Ukrainy i Meksyku. W programie nie brakuje godnej reprezentacji z Polski. Impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, czego dowodem jest stale rosnąca liczba nowych zgłoszeń.
Założeniem projektu jest darmowy odbiór wydarzeń. Jest to możliwe m.in. dzięki finansowemu wsparciu ze strony Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urzędu Miasta Wrocławia.
Zapraszamy do udziału w wydarzeniach w wielu dziedzinach sztuki (muzyka, teatr, film).
Informacje o bieżących wydarzeniach w Centrum będą pojawiać się w osobnych wydarzeniach na stronie facebookowej stronie CKWZ, a także na www.ckwz.pl
Plakat TON - Twórczość Osób Niepełnosprawnych 2021 V Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością. Plakat przedstawia kolorowe znaczki kojarzące się z niepełnosprawnościami, które znajdują się na słupkach wykresowych. Napis TON to litera T w kolorze czarnym, O w kolorze żółtym i N w kolorze czarnym.

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!