SZANOWNI PAŃSTWO,

WYJĄTKOWO, SPRZEDAŻ BILETÓW ODBYWA SIĘ WYŁĄCZNIE POPRZEZ STRONĘ KUPBILECIK.PL.

NIE OBOWIĄZUJE TEŻ ZNIŻKA NA KARTĘ NASZ WROCŁAW.

TUTAJ KUPISZ BILET👇

BILETY


25 lat Mumio w 25 kawałkach

 

Premierowy spektakl na Śląsku. Specjalnie dla Państwa, po 25 latach aktorzy grupy Mumio – Darek, Jacek i Jadzia zaprezentują dla Was przegląd twórczości – 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy.
Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego.
Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa, Szekspira, po Jarry’ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli projekt autorski. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a wystawili w 1998 roku spektakl pt. „Kabaret Mumio”. Grupa wkrótce po debiucie, została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej.
…i było to 25 lat temu.
Przez te 25 lat „Kabaret Mumio” zagrany był setki razy, na deski teatrów trafiła „Lutownica, ale nie pistoletowa, tylko taka kolba”, „Welcome Home Boys”, „Taki miks”, „Ktoś zapukał mi do buta” oraz „ Przybora na 102”.
Aktorzy pokazywali się w wielu projektach filmowych, teatralnych oraz reklamowych. Darek Basiński stworzył RadioWizję Mumio, a Jacek Borusiński odkrył w sobie rzadki dar odczytywania sytuacji uwiecznionych na zdjęciach, czyli „Fotosłysze”.
Bilety:
Do 31.08 – 90 zł
Od 1.09 – 110 zł

Informacje

Data: 01/10/2023 17:00

Miejsce: sala widowiskowa

Koszt: 90-110 zł

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!