Centrum Kultury Nowy Pafawag jest instytucją miejską, której głównym przesłaniem jest kulturalne uaktywnienie lokalnej społeczności poprzez:

  • edukację kulturalną
  • animację społeczno-kulturalną
  • promocję zjawisk artystycznych

Naszym gościom umożliwiamy czynne uczestnictwo w działaniach kulturalnych i artystycznych przez udział nie tylko w proponowanych warsztatach, kołach i sekcjach zainteresowań, ale także w koncertach, recitalach, spektaklach teatralnych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców zachodniej części miasta, do naszego stałego repertuaru włączyliśmy filmy. Prezentujemy przede wszystkim polskie kino, filmy ciekawe artystycznie, nagrodzone na festiwalu w Gdyni, ale także wybrane zagraniczne produkcje.

Jako jedna z niewielu instytucji w Polsce umożliwiamy osobom niewidomym i niedowidzącym odbiór sztuki filmowej, poprzez wprowadzenie audiodeskrypcji do wielu naszych projekcji.

Od 2019 roku dysponujemy innowacją w postaci pętli indukcyjnej podczas większości naszych wydarzeń dla osób niedosłyszących.

Realizujemy autorskie projekty kulturalne, umożliwiając wszystkim, bez względu na wiek, status społeczny oraz niepełnosprawność, uaktywnienie kulturalne oraz rozwój zdolności artystycznych.

Prowadząc naszą codzienną działalność, jesteśmy także otwarci na wszelkie nowe propozycje.

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!