Grafika przedstawia informacje dotyczące koncertu w kolorze pomarańczowym oraz białym na ciemnofioletowym tle. Na środku w kole przedstawiona jest postać Ewy Dałkowskiej jako czarno-biała fotografia. Informacje na plakacie to jest: To, co najpiękniejsze. Przeżyjmy to jeszcze raz. Recital Ewy Dałkowskiej. Janusz Bogacki kierownictwo muzyczne, fortepian, Marek Zebura skrzypce, Tomasz Bogacki gitara, Paweł Pańta kontrabas, 14 grudnia 2022, godzina 19:00 środa, Centrum Kultury Wrocław Zachód ul. Chociebuska 4-6, bezpłatne zaproszenia dostępne w dziale programowym Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Na fotografii znajduje się autorka w średnio długich włosach, lekko zwichrowanych, ubrana w czarny płaszcz na szarym tle. Jest lekko uśmiechnięta i na czole kręci się jej wicherek z włosów.

14 grudnia zapraszamy na recital Ewy Dałkowskiej. W programie znajdą się piosenki zaangażowane, które ściśle wiążą się ze stanem wojennym. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny za zaproszeniami dostępnymi w Dziale programowym CKWZ.

Ewa Dałkowska jest aktorką teatralną, radiowa i filmowa. Jej recital to sentymentalna podróż do wspomnień z twórczością m.in. Agnieszki Osieckiej, Mariana Hemara, Zbigniewa Herberta, Stanisława Balińskiego czy Juliana Tuwima.

Głównym motywem, który łączy wykonywane przez artystkę utwory, jest nostalgia za tym, co przeminęło, a jednocześnie tak bardzo ubogaciło naszą wrażliwość na piękno słowa.

W programie recitalu znajdą się również piosenki zaangażowane, które ściśle wiążą się ze stanem wojennym, w którym artystka dawała koncerty w ramach Teatru Domowego. W tamtych czasach było to aktem wielkiej odwagi i artystycznej niezależności.

Oprawę muzyczną dla wykonywanych w koncercie utworów, stanowić będzie muzyka znakomitych kompozytorów m.in. Seweryna Krajewskiego, Jerzego Derfla, Stanisława Staszewskiego, Stanisława Radwana w wykonaniu zespołu pod kierownictwem Janusza Bogackiego.

Ewie Dałkowskiej towarzyszyć będą oprócz Janusza Bogackiego (kierownictwo muzyczne, fortepian), Tomasz Bogacki (gitara), Marek Zebura (skrzypce) i Paweł Pańta (kontrabas).

Informacje

Data: 14/12/2022 19:00

Miejsce: sala widowiskowa

Koszt: bezpłatnie

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!