Plakat wernisażu wystawy Kowalscy potrzebują kultury 13 października godzina 19:00 Centrum Kultury Wrocław Zachód, partner BWA Wrocław. Głównym elementem plakatu jest stare czarno-białe zdjęcie mężczyzn siedzących na ławce w na łonie natury. W tle są drzewa, a za nimi płot

Serdecznie zapraszamy na wystawę Kowalscy potrzebują kultury.
Będzie to prezentacja znalezionej spuścizny po Państwowej Fabryce Wagonów „Pafawag” we Wrocławiu, która swą pierwszą odsłonę miała w galerii Dizajn BWA Wrocław.
Zaprezentowane w galerii obiekty, związane z rekreacją i wypoczynkiem stały się podstawą do stworzenia kolejnej prezentacji, która tym razem zostanie poszerzona o działalność Domu Kultury.
Obecne Centrum Kultury Wrocław „Zachód”, to miejsce, gdzie od lat 50. XX wieku budowano zaplecze społeczno-kulturalne dla mieszkających na Nowym Dworze pracowników Pafawagu.
Otwierana w październiku ekspozycja obejmuje wybrane działy tematyczne, takie jak kultura fizyczna, wycieczki zakładowe, imprezy okolicznościowe, ośrodki wypoczynkowe, a także działalność Domu Kultury. Jest to opowieść skonstruowana wokół znalezionych projektów graficznych, fotografii i rozmów z pracownikami Pafawagu. Prezentowane na wystawie pamiątki, pochodzące zazwyczaj z prywatnych zbiorów pracowników, są jednymi z niewielu zachowanych materiałów oddających ducha okresu PRL i postępującego po wojnie procesu uprzemysłowienia. W kontekście wystawy stały się podstawą do snucia opowieści o humanizacji pracy i jej wizualnych przejawów.
Kuratorka: Iwona Kałuża
Scenografia: Hubert Kielan
Pomoc w poszukiwaniu archiwaliów: Anna Lewińska
Partner: BWA Wrocław

Informacje

Data: 13/10/2023 19:00

Miejsce: hol główny

Koszt: bezpłatny

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!