Kolarz stworzony ze zdjęć wokalistek w tym Anny German oraz wokalisty

Już 11 maja zapraszamy na międzynarodowy koncert „Melodie dla Anny”, poświęcony wybitnej polskiej artystce Annie German. Nie możemy doczekać się spotkania z Wami!!

📆 11 maja (sobota)
⏰ 17.00
🎫 30 zł, bilety dostępne w naszej kasie i online
To już IX edycja Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka”, którego początki sięgają 2013 roku, a który przybliża postać i twórczość wybitnej polskiej piosenkarki Anny German oraz promuje młodych, utalentowanych muzycznie ludzi, wywodzących się z Polski i ze środowisk polskich na Białorusi i Ukrainie.
W tym festiwalu biorą udział młodzi artyści, laureaci miedzynarodowych festiwali z różnych krajów.
Reżyseria i prowadzenie – Marina Towarnicka – prezes Fundacji Kultura Bez Granic
Tymczasem poznajcie osoby, które zaprezentują się na scenie.
🎤 Magdalena Buczkowska, absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi i Akademii Muzycznej w Krakowie, Prezes Zarządu Fundacji Promocji i Rozwoju Sztuki „Soprano”, nauczyciel śpiewu w Studio Pięknego Głosu.
🎤 Grazyna Komincz, absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im.Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Brała udział w licznych koncertach i festiwalach w Polsce, na Białorusi, Łotwie, Ukrainie, Rosji między innymi : Festiwal piosenki Anny German ” Eurydyka”, Festiwal „Pieśni walczącym o Niepodległość” Warszawa 2017r. W swoim repertuarze posiada utwory klasyczne, operetkowe, musicalowe oraz estradowe.
🎤 Zoja Rolinska, absolwentka Narodowej Akademii Muzycznej w Odessie na wydziale wokalnym. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego i Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej i Narodowej w Odessie oraz wielu innych wydarzeń.
Obecnie artystka Teatru Operowego we Wrocławiu.
🎤 Waleri Zadorożny, absolwent Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Winnice. Absolwent Akademii Muzycznej w Odessie. Były artysta Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu w Odessie. Uczestnik Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Wojskowych „Musikparade 2014” w Niemczech. Grand Prix VII Ogólnoukraińskiego Konkursu Wokalnego im. O. Petrusenko – Chersoń 2013.
Obecnie artysta Teatru Operowego we Wrocławiu.
🎤 Andrzej Pluszcz, zawodowo informatyk, lecz jego prawdziwą pasją jest muzyka, a ulubionym gatunkiem musical. Od lat rozwija umiejętności wokalne pod okiem wybitnych pedagogów. Brał udział w wielu konkursach wokalnych nie tylko na polskiej, ale także międzynarodowej arenie.
Akompaniament:
🎹 Witali Oleszkiewicz, kierownik artystyczny festiwalu, akompaniator i reżyser dźwięku. Komponuje muzykę i tworzy aranżacje. Przez 20 lat pracował jako pianista orkiestry Teatru im. Janki Kupały w Mińsku.
🎻 Eugenia Żukowytska, absolwentka Narodowej Akademii Muzycznej w Kijowie na kierunku skrzypce. Brała udział w koncertach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Orkiestry Radia w Kijowie.
Pracowała w Akademickiej Symfonicznej Orkiestrze w Dnieprze. Brała udział w wielu koncertach kameralnych oraz symfonicznych w różnych krajach (Hiszpania, Włochy, Chiny, Szwajcaria, Francja). Obecnie jest artystką orkiestry Opery Wrocławskiej.

Informacje

Data: 11/05/2024 17:00

Miejsce: Sala widowiskowa im. Wacława Szpakowskiego

Koszt: 30 zł

Bilety

Kup bilet online

Kup bilet w kasie Centrum. Godziny otwarcia znajdziesz w zakładce Kontakt

Nasz Wrocław Z kartą Nasz Wrocław do 30% zniżki.

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!