Międzynarodowy koncert „Planeta Anna” odbędzie się w ramach tegorocznej edycji festiwalu piosenki Anny German „Eurydyka”. Koncert jest autorską interpretacją i aranżacją znanych utworów z repertuaru Anny Gierman. W tym roku w koncercie biorą udział młodzi artyści, laureaci międzynarodowych festiwali, Polacy z różnych krajów:
Grażyna Komincz (Wrocław) – absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Brała udział w licznych koncertach i festiwalach w Polsce, Białorusi, Łotwie, Ukrainie, m.in.: Festiwal Piosenki Anny German „Eurydyki” (Mińsk, Białoruś, 2016), Festiwal „Pieśni Walczącym o Niepodległość” (Warszawa, 2017). W repertuarze posiada utwory klasyczne, operetkowe, musicalowe oraz estradowe.
Paweł Kozich (Poznań) – absolwent Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku, magister historii i teorii sztuki. Zwycięzca konkursu młodych wykonawców muzyki autorskiej „Zaśpiewaj 5” (Mińsk, Białoruś), laureat I miejsca VI Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyki” (Mińsk, Białoruś), finalista międzynarodowego online festiwalu Voice of Turan (Kazachstan), finalista Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy (2022). Finalista Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Biciem” w Bydgoszczy. Zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne 2022, II miejsce II Konkursu wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być”, II miejsce XIII Konkursu Piosenki „Agnieszka i inni”. Otrzymał wyróżnienie w programie „Szansa na sukces. Opole 2023”. Laureat I miejsca VI Festiwalu Piosenki Anny German «Eurydyka».
Katarzyna Czekanowska (Ukraina). Śpiewaczka operowa z Tarnopola – mezzosopranistka. W 2005 r. ukończyła Eksperymentalną Szkołę Artystyczną w Tarnopolu (muzyka, teatr, rysunek), następnie (2005–2009) studia licencjackie (wokal). W latach 2010–2012 studiowała muzykologię i dyrygenturę chóralną na Uniwersytecie Pedagogicznym im. W. Hnatiuka w Tarnopolu. W latach 2005–2013 pracowała jako solistka w domu kultury Kolejowy Tarnopol, jednocześnie (2011–2013) jako solistka Galickiej Orkiestry Kameralnej. Od 2013 r. mieszka we Wrocławiu, gdzie założyła zespół muzyki ludowej Śpiewogra oraz współorganizowała chór Psalterion przy kościele greckokatolickim. Jest laureatką międzynarodowych i krajowych konkursów wokalnych, m.in. Grand Prix im. S Kruszelnickiej (Tarnopol, 2008, 2009). Współorganizuje koncerty i festiwale pieśni ukraińskich. Jako aktorka brała udział we Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016. Zwyciężczyni pierwszej nagrody w międzynarodowym konkursie w Cambridge 2023.
Paulina Raczkowska (USA) – w Stanach ukończyła muzykologię na Uniwersytecie Aaron Copland School of Music. W ostatnim czasie wygrała nagrodę Prezydenta Miasta Opola na III Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz wyróżnienie za piosenkę autorską w IV Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zwycięzca II festiwalu Ireny Jarockiej w Gdańsku (2022).
Natalia Kalada (Białoruś). Uznana za najlepszy mezzo-sopran Białorusi. Była solistką Teatru Opery i Baletu w Mińsku. Podczas protestów w 2020 r na Białorusi została zwolniona z pracy. W tej chwili mieszka i pracuje w Warszawie.
Akompaniament:
Alba Music Trio zostało założone przez białoruskich profesjonalnych muzyków-wirtuozów we Wrocławiu, aby zapewnić publiczności niezapomniany kontakt z arcydziełami sztuki muzycznej i wypełnić świat pięknem, miłością i dobrem. Jesteśmy absolwentami Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej, laureatami międzynarodowych konkursów muzyki kameralnej z 15-letnim doświadczeniem koncertowym. Po mistrzowsku i z pasją wykonujemy utwory w różnych stylach. Naprawdę kochamy to, co robimy, a nasi słuchacze to czują!
Facebook Alba Music Trio – KLIKNIJ TUTAJ
Witali Oleszkiewicz (Wrocław) – fortepian. Laureat międzynarodowych festiwali w Polsce.
Reżyser koncertu:
Marina Towarnicka (Wrocław) – laureatka międzynarodowych festiwali w Polsce.
Informacje
Data: 21/05/2023 18:00
Miejsce: sala widowiskowa
Koszt: bezpłatnie - za zaproszeniami dostępnymi w dziale programowym