TON VI międzynarodowy przegląd twórczości osób z niepełnosprawnością. Sylwia Pogwizd koncert, 27 listopada 2022 godzina 17:00, wstęp za zaproszeniami dostępnymi w dziale programowym centrum kultury wrocław-zachód. Organizator Centrum Kultury Wrocław-Zachód, Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 13, Stowarzyszenie „OSTOJA” na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, ZS6 we Wrocławiu, Wrocławski Zakład Aktywności Zawodowej. Plakat przedstawia elementy graficzne takie jak logo przeglądu, to jest duże napisy TON, z czego litera T jest czarna, O jest żółta a N jest czarna. Poniżej logo i napisu opisującego wydarzenie znajdują się w małych kwadracikach ikonki oznaczające sztukę oraz niepełnosprawności na zmianę w różnych kolorach ulokowane tuż obok siebie. Kolory te to ciemno niebieski, różowy oraz zielony.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-Państwowego Funduszu Celowego.

 

Sylwia Pogwizd jest niezwykłą wokalistką obdarzoną przepięknym głosem, nieprzypadkowo porównywanym do głosu Anny German. Związana z muzyką od najmłodszych lat. Z zawodu jest stroicielem pianin.

Jako niewidoma piosenkarka swoje pierwsze kroki na scenie stawiała już jako nastolatka, podczas licznych festiwali dla osób niewidomych, a także brała udział w licznych konkursach i przeglądach zajmując czołowe miejsca. Sylwia jest zwyciężczynią festiwalu im. Anny Jantar, gdzie zajęła I miejsce, a nagrodę odebrała z rąk Haliny Szmeterling – matki Anny Jantar.

Kocha muzykę, mówi że ją widzi. To ona daje jej siłę do życia. Każdą piosenkę przeżywa osobiście, każdy utwór to inna historia, inny przekaz. Każdemu wykonaniu towarzyszą prawdziwe emocje, które zawsze poruszają publiczność. Uwielbia śpiewać dla ludzi, muzyka to jej indywidualny sposób wyrażania siebie i komunikowania się ze słuchaczami. Żyje muzyką, co słychać w każdym śpiewanym przez nią utworze.

W październiku 2014 zainteresowała się nią ekipa Magazynu Ekspresu Reporterów i wyemitowała reportaż pt. ”Wyśpiewać siebie” w którym Sylwia dała się poznać nie tylko jako utalentowana artystka, ale także jako niezwykle silna i odważna kobieta. Reportaż spotkał się z ogromnym zainteresowaniem widzów TVP.

Informacje

Data: 27/11/2022 17:00

Miejsce: sala widowiskowa

Koszt: bezpłatnie

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!