Zapraszamy na sobotnią wędrówkę po zielonym Nowym Dworze. Odkryjemy wiele tajemniczych miejsc, w których zobaczymy jak piękna potrafi być wrocławska przyroda.
‼️Wstęp wolny, zbiórka pod Centrum Kultury Wrocław-Zachód‼️
Spacer zaczynamy o godz. 11:00, pierwszą godzinę będziemy meandrować pomiędzy blokami Nowego Dworu szukając urokliwych ogródków przyblokowych, które powstały z inicjatywy mieszkańców.
Po drodze będziemy rozmawiać o współczesnych trendach pielęgnacji zieleni osiedlowej dostosowanych się do zmian klimatycznych, miejskich standardach ochrony drzew i krzewów i o tym jak wyobrażamy sobie lepszą wersję zieleni na naszym osiedlu: może balkonowe ogrody warzywne i otwarte ogrody społeczne?
Po drodze odwiedzimy klasyczną naturalną miejską łączkę kwietną stworzoną przez naturę.
Drugą godzinę spaceru spędzimy w miejskiej dżungli. Będziemy kierować się w stronę rzeki Ślęzy. Idąc ogródkami działkowymi będziemy podziwiać dziko rosnące drzewa, krzewy i ziołorośla wzdłuż nasypu kolejowego. Spacer zakończymy w Parku Tysiąclecia w części rekreacyjnej.
Poznamy jego założenia projektowe i zobaczymy jaki jest efekt pracy projektantów i wykonawców po 10 latach od czasu posadzenia tam pierwszego drzewa.
Będzie to dobre miejsce na piknik. Można wziąć ze sobą coś do jedzenia, picia i kocyk. W trakcie wędrówki sprawdzą się wygodne sportowe buty i ubranie dostosowane do warunków atmosferycznych.
Trasa jest łatwa, przejezdna dla wózków. Dzieci pozostają pod opieką rodziców lub dorosłych opiekunów. Dla najmłodszych mamy małą niespodziankę, możliwość przygotowania mini serduszka z napotkanymi po drodze kwiatami.
Prowadząca spacer: Agata Białkowska, mieszkanka sąsiedniego osiedla Muchobór Mały. Zawodowo zajmująca się projektowaniem ogrodów i edukacją przyrodniczą dzieci.

Informacje

Data: 16/09/2023 11:00

Miejsce: Nowy Dwór

Koszt: bezpłatny

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!