Zajęcia 2 x w miesiącu. Terminy zajęć w lutym i marcu 2024 dorośli: 13 i 27 lutego, 19 i 26 marca 2024

Terminy zajęć w lutym i marcu 2024 dzieci 9-13 lat: 15 i 29 lutego, 21 i 28 marca 2024

Na warsztatach poznamy techniki szycia maszynowego, podstawy projektowania, rodzaje materiałów, przypomnimy sobie ściegi ręczne. Stworzymy razem wykroje oraz nauczymy się jak korzystać z gotowych form wykorzystując materiały z odzysku. Na zajęciach powstaną t-shirty, czapki oraz plecaki, piórniki/kosmetyczki i biżuteria. Nauczymy się tworzenia rysunku żurnalowego, filcowania oraz farbowania naturalnego techniką shibori. W ramach warsztatów zapewniamy zarówno narzędzia (maszyny do szycia, nożyce, igły) jak i materiały oraz dodatki krawieckie.
Wykonane przedmioty uczestniczki i uczestnicy zajęć zabierają do domu.

ZAPISZ SIĘ – kliknij

Podstawy szycia i projektowania dla dzieci

Warsztaty rękodzielnicze, na których wykorzystamy kreatywność i wiedzę w praktyce. Nauczmy się tworzyć proste formy ubioru oraz dodatków z materiałów z upcyklingu. W przyjaznej atmosferze poznamy sekrety maszyn do szycia oraz zasady używania narzędzi krawieckich.  Na zajęciach powstaną t-shirty, czapki, plecaki, piórniki/kosmetyczki i biżuteria. Warsztaty to również przestrzeń swobodnego eksplorowania technik rysunku żurnalowego, filcowania czy farbowania naturalnego techniką shibori. W ramach zajęć zapewniamy zarówno narzędzia (maszyny do szycia, nożyce, igły) jak i materiały oraz dodatki krawieckie.

Wykonane przedmioty uczestniczki i uczestnicy zajęć zabierają do domu.

ZAPISZ SIĘ – kliknij

Prowadzenie zajęć: Wdzianka

Wdzianka to mobilna pracownia krawiecko-projektowa. Anna Kokocińska łączy pracę edukacyjną – prowadzenie warsztatów rękodzielniczych i artystycznych z pracą projektową nad kostiumami i scenografią. Działania projektowe jak i edukacyjne prowadzone są w duchu empatii i poszanowania dla zasobów planety. Ania ma ponad 10 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą podczas warsztatów i autorskich zajęć z zakresu projektowania i rzemiosła.

Informacje

Data rozpoczęcia: 13/02/2024

Cykliczność:
Grupa dorośli, wtorek godz. 18:00-20:00
Grupa dzieci 9-13 lat, czwartek godz. 17:00-19:00

Cena jednego zajęcia: Wyłącznie karnet miesięczny - 190 zł 2 zajęcia miesięcznie

Zapisy

Zapisz się online

Zobacz instrukcję zapisu

Zapisy również w kasie Centrum. Godziny otwarcia znajdziesz w zakładce Kontakt

Nasz Wrocław Z kartą Nasz Wrocław 20% zniżki.

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!