Fotografia przedstawia cztery kobiety stojące przy tym samym oknie i murze. Jest to zlepek fotografii tych kobiet. Po lewej stoi kobieta w czarnym swetrze spod którego widać białą pasiastą sukienkę. Ma upięte ciemne włosy. Druga od lewej to blondynka w kaszkiecie z szarą marynarką oraz sukienką spod spodu. W rękach na wysokości pasa trzyma kwadratową torebkę w ciemnych barwach. Trzecia od lewej to kobieta wyglądająca na pewną siebie, blondynka ubrana w komplet dwuczęsciowy w pasy, pod nim ma białą koszulę i w prawej dłoni trzyma ciemnego papierosa. Pierwsza z prawej to kobieta wyglądająca na smutną, ma czarny długi sweter przykrywający koszulę w pasy biało czarne. ma czarne włosy i dwa długie warkocze.

ZAJĘCIA ZAWIESZONE DO ODWOŁANIA

 

Początki Teatru ,,Piąta Ściana” sięgają 2007 roku i powstał w Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Repertuar, jak również członkowie grupy zmieniali się na przestrzeni lat, zaś w obecnym składzie pracujemy od 2019 roku. Nasz teatr realizuje spektakle wrocławskiej twórczyni Elwiry Szwedo-Mazurkiewicz, która inspiruje się literaturą polską i światową i autorami takimi jak: Witkacy, Dostojewski, Tokarczuk czy Ionesco, ale pracuje też na autorskich sztukach. Obecnie tworzymy w składzie: Anna Aniołczyk-Tuz, Julia Kamińska, Beata Szeląg i Ula Żarczyńska. Teatr zrealizował około 20 premier i był nagradzany na wielu przeglądach i festiwalach teatralnych w Polsce.

  • Koszt: 100 zł
  • Czas trwania: 90 min.
  • Terminy: czwartki, godz. 18:30 – 20:00

Prowadzenie: Elwira Szwedo-Mazurkiewicz – animatorka kultury, absolwentka socjologii o specjalności animacja kultury UMCS w Lublinie oraz reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży na wrocławskiej PWST. Tworzyła i koordynowała wiele projektów w zakresie edukacji artystycznej i animacji kulturalnej, organizowała spotkania literackie, wystawy, spektakle i koncerty. W latach 2002-12 pracowała w Centrum Kultury Wrocław-Zachód jako animatorka działań kulturalnych i instruktorka teatralna, powołując do życia dwa teatry: Proscenium/Stworzywo oraz Piątą Ścianę. W latach 2012-22 była prezeską Kilo Kultury Fundacji. Od 2013 roku była kierownikiem projektu „Prowadzenie działalności kulturalnej przy ul. Jagiellończyka 10a”, znanego bardziej jako ośrodek Kontury Kultury na wrocławskim Nadodrzu. W listopadzie 2022 roku „wróciła” do Centrum Kultury Wrocław-Zachód – tym razem jako dyrektor tej instytucji. Od początków swojej działalności zajmuje się teatrem oraz prowadzi warsztaty i zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Informacje

Data rozpoczęcia: 14/09/2023

Cykliczność:
czwartki, g. 18:30-20:00

Cena jednego zajęcia: tylko karnet miesięczny - 100 zł

Zapisy

Zapisz się online

Zobacz instrukcję zapisu

Zapisy również w kasie Centrum. Godziny otwarcia znajdziesz w zakładce Kontakt

Nasz Wrocław Z kartą Nasz Wrocław 20% zniżki.

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!