Opis

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. 

Mają pasję, talent i determinację do realizowania swoich marzeń. Po raz kolejny osoby z niepełnosprawnościami z całego świata zaprezentują swoje umiejętności na scenie Centrum Kultury Wrocław-Zachód. 

Twórczość Osób z Niepełnosprawnością – TON to międzynarodowe, integracyjne prezentacje twórczości osób z różnymi niepełnosprawnościami. Od 2002 roku Centrum Kultury Wrocław-Zachód konsekwentnie realizuje ideę stworzenia nowych rozwiązań programowych, organizacyjnych i technicznych, które pozwolą osobom „wykluczonym z kultury” na rozwijanie artystycznych zainteresowań. Ich uczestnictwo łamie bariery i stereotypy na temat niepełnosprawności.
Od 2015 roku w ramach Twórczości Osób z Niepełnosprawnością odbyło się kilkadziesiąt koncertów, spektakli oraz wystaw w których wzięło udział kilkuset profesjonalnych artystów i amatorów, m.in. z Gruzji, Węgier, Hiszpanii, Francji, Ukrainy i Meksyku. W programie nie brakuje godnej reprezentacji z Polski. Impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, czego dowodem jest stale rosnąca liczba nowych zgłoszeń.
Założeniem projektu jest darmowy odbiór wydarzeń. Jest to możliwe m.in. dzięki finansowemu wsparciu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Wrocławia.

Program

Repertuar TON w listopadzie w formie graficznej od góry karykatury dwóch postaci poniżej Leszek Kopeć z gitarą przed mikrofonem a na samym dole grupka dzieci z instrumentami perkusyjnymi

LISTOPAD

24.11 (PIĄTEK)

godz. 12.00 – WERNISAŻ WYSTAWY pt.  „OSTOJAKI”, w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia OSTOJA 

25.11 (SOBOTA)

godz. 17.00  –  KONCERT  w wykonaniu Leszka Kopcia (Polska)

 

26.11 (NIEDZIELA)

godz. 16.00 – WIDOWISKO MUZYCZNE

„Mały Big Band” – koncert orkiestry instrumentów perkusyjnych (Polska-Łódź)

Spektakl – „eMOCje”

Koncert w wykonaniu Moniki Czerczak, Anny Wereszczyńskiej oraz

Mariusza Trzeciaka przy akompaniamencie Krzysztofa Żesławskiego

Graficzna ilustracja programu TON na grudzień na górze zdjęcie młodego mężczyzny w fartuchu w kolorowe pasy wylewającego farbę na podobrazie poniżej zdjęcie Carsten Schnathorst i Halina Kuropatnicka - Salamont a na samym dole twarz kobiety otoczona rysunkowymi postaciami

GRUDZIEŃ

2.12 (SOBOTA)

godz. 16.30 – wernisaż wystawy Pouringowy Świat 

godz. 17.00 – koncert w wykonaniu Carstena Schnathorsta (Niemcy) z udziałem Haliny Kuropatnickiej-Salamon

 

3.12 (NIEDZIELA)

Godz. 17.00 – SPEKTAKL  „Tango”  Sławomira Mrożka w wykonaniu teatru „ARKA” (Polska)

 

 

Afisz TON szósty Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami Listopad grudzień 2023 wstęp wolny. Na niebieskim tle widnieją piktogramy symbolizujące oznaczenia dla niepełnosprawnych

Newsletter

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!